M: Samochody sprowadzacie tylko z Europy? 

Obecnie sprowadzamy samochody z całej Europy i Azji. Próbowaliśmy również przywozić auta z USA czy Emiratów Arabskich, jednak ze względu na niezadowalający stan zachowania odpuściliśmy te kierunki. Najczęściej samochody sprowadzamy z krajów w których prowadzimy na codzień działalność, jak i znamy język. Rozmawiamy po niemiecku, angielsku i po włosku. Jako jedni z pierwszych Polaków w 2008 roku zaczęliśmy sprowadzać samochody z Japonii. Znamy doskonale południe Europy, szczególnie rynek włoski. Samochody kupowaliśmy w Rumunii, na Słowacji czy w Hiszpanii. Mamy przekonanie, że lepiej pojechać po idealny samochód bardzo daleko niż zadowolić się przeciętnym. Wielokrotnie, zanim zobaczymy auto, które nas interesuje musimy pokonać tysiące kilometrów i nie zawsze jest takie, jakbyśmy chcieli.

190d-3500km-klasykagatunku-wnetrze2

190d-3500km-klasykagatunku-wnetrze2

Załadunek nad malowniczym jeziorem Lugano, Szwajcaria

M: Pamiętasz wasz pierwszy sprowadzony samochód?

Naszym pierwszym zakupionym samochodem był Mercedes 190 E z przebiegiem 18 tysięcy kilometrów i Mercedes 230 CE W123 z przebiegiem 66 tysięcy kilometrów. Oba zakupy były wynikiem kilkudniowego pobytu w Niemczech. Były to jeszcze czasy, gdzie ogłoszenie o sprzedaży samochodu można było znaleźć w gazecie czy na tablicy lokalnego marketu. Dzisiaj cały rynek sprzedaży samochodów przejął Internet. Jednak my wciąż pozyskujemy samochody zanim trafią na portale ogłoszeniowe, prowadząc skup youngtimerów za gotówkę w kilku krajach.

190d-3500km-klasykagatunku-wnetrze3

M: Czym jest Klasyka Gatunku?

Klasyka Gatunku to grupa kilku znajomych, którzy podzielają podobne zainteresowanie prawdziwą motoryzacją. Wspólnie zajmujemy się w wolnym czasie wyszukiwaniem najlepiej utrzymanych egzemplarzy na rynku.

Oferowane przez nas samochody są przeznaczone dla bardzo wymagającej i niszowej grupy odbiorców. Często są to najlepsze sztuki danego modelu aktualnie dostępne na sprzedaż. Samochody przechodzą serwis bez względu na koszty i czas. Zależy nam na tym, aby pochodzący od nas samochód był naszą wizytówką, gdziekolwiek się pojawi.

Cena końcowa jest na ostatnim miejscu, nie chcemy oferować najtańszych egzemplarzy tylko najlepsze. Nie żyjemy ze sprzedaży pojazdów ani nie prowadzimy komisu, stąd ich sprzedaż jest dla nas przyjemnością a nie koniecznością. Przy sprzedaży jako jedyni gwarantujemy prawdziwość przebiegu i brak zatajonych wad sprzedawanego samochodu.

190d-3500km-klasykagatunku-wnetrze4

190d-3500km-klasykagatunku-wnetrze5