M: Od jak dawna istnieje Klasyka Gatunku i jak to się zaczęło?

Pierwsze samochody sprowadziliśmy w 2007, jednak początkowo ich zakup nie był podyktowany chęcią odsprzedaży tylko lokatą kapitału i zapełnienia świeżo pozyskanej powierzchni magazynowej. Z czasem pojawiały się możliwości realizacji kolejnych motoryzacyjnych marzeń i ilość aut wzrosła.

Widząc brak podobnych pojazdów na rynku, chcieliśmy zaoferować możliwość zakupu tego, czego nie ma nikt inny. Uzbieraliśmy kontakty w różnych krajach, dzięki którym pozyskanie większej ilości samochodów stało się łatwiejsze.

Zanim rozwinął się rynek aut klasycznych w Polsce, oferowaliśmy swoje samochody do sprzedaży głównie w Niemczech. Strona KlasykaGatunku.pl powstała w 2010 roku. W 2012 roku założyliśmy fanpage na Facebooku. W 2013 roku jako pierwsi umieściliśmy swoje samochody na stronie giełdaklasyków.pl, który był pierwszym tego typu portalem ogłoszeniowym.

Od czasu zakupu pierwszych Mercedesów zmieniło się praktycznie wszystko. Ceny niektórych modeli wzrosły kilkukrotnie a ich dostępność na rynku zmalała. Gdyby któryś z nas miał taką świadomość wtedy, pewnie wiele transakcji sprzedaży nie zostałoby zawartych, a auta zostałyby z nami. W połowie 2014 nabyliśmy kolekcję kilkudziesięciu fabrycznie nowych Mazd w Szwajcarii. To do tej pory największa ilość samochodów w fabrycznym stanie zachowania, jakie udało nam się kupić. Nasze samochody prezentowane były w TVN Turbo, Auto Motor i Sport i innych mediach. Przez lata trafialiśmy do miejsc, gdzie byliśmy w stanie nabyć wiele pojazdów w zaskakującym dla nas i niedostępnym stanie, również aut nieużywanych przez lata. Każdy z takich samochodów to osobna historia…

M: Gdzie można zobaczyć wasze auta? Macie w planach show room?

Nasze samochody można zobaczyć na terenie Wrocławia i okolic. W ostatnich latach mieliśmy kilka miejsc, w których można było zobaczyć prawie wszystkie nasze samochody. Ostatnią nieruchomość, będącą magazynem mieszczącym 70 sztuk samochodów opuściliśmy w czerwcu zeszłego roku po dwóch latach. Równocześnie na początku zeszłego roku zakupiliśmy dawną stadninę koni przy autostradzie A4, na terenie której budujemy hale magazynowe o łącznej powierzchni 2500 m2. Będą one przeznaczone tylko dla naszych samochodów, wraz z zapleczem warsztatowym, myjnią oraz magazynem części. Koniec inwestycji jest planowany na późną jesień 2018. Już dzisiaj zapraszamy do odwiedzin.

190d-3500km-klasykagatunku-13

Panowie z Klasyki Gatunku okazali się dla mnie prawdziwym zaskoczeniem. Entuzjaści, pasjonaci, fani starej, prawdziwej motoryzacji. Bez kompromisów. Tylko najlepsze w najlepszym stanie. A ta 190 jest tylko tego przykładem.

Dzięki za spotkanie! Do zobaczenia w nowej siedzibie!

fot: Mercmag.pl, prywatna kolekcja zdjęć KlasykaGatunku.pl

link do samochodu: http://klasykagatunku.pl/auta/mercedes-190d-fabrycznie-nowy/