Na, niedawno zakończonych, targach w Genewie Mercedes zaprezentował elektrycznego VANa. Luksusowa osobówka, mogąca pomieścić do 8 osób na pokładzie, jest zasilana tylko napędem elektrycznym. Concept EQV to kolejny koncepcyjny pojazd z linii modeli EQ zapowiadający najbliższą przyszłość. Produkcyjną wersję tego samochodu będziemy mogli zobaczyć jeszcze w tym roku we Frankfurcie na targach Autoshow.

Concept EQV Mercmag

Concept EQV Mercmag

Concept EQV

Napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 150 kW jest zdolny rozpędzić elektryczną V-klasę do 160 km/h, a przewidywany (realny) zasięg wynosi 400 km. Mercedes twierdzi, że system szybkiego ładowania, może naładować ten samochód w 15 minut zwiększając przy tym zasięg o 100 km. Co ciekawe, wykorzystano tutaj kompaktowy układ silnika, który napędza przednią oś.

Concept EQV Mercmag

Concept EQV Mercmag

Concept EQV Mercmag

Concept EQV Mercmag

Jak w każdym elektrycznym samochodzie EQ, do samochodu dołączona jest aplikacja na smartfona. Pozwala ona na zarządzie energią podczas ładowanie: wstępne ogrzewanie wnętrza, gotowość o czasie; pozwala także na uregulowanie rachunków kiedy korzystamy z płatnych ładowarek.

EQ Design

Przód elektrycznej V-klasy zmienił się na kształt całej linii EQ. Szeroki grill z poziomymi żeberkami, podkreślony jest niebieskim kolorem. Reflektory wykonano w technologii LED. Sportowego charakteru dodają specjalne, 19-calowe obręcze kół dla modelu EQV.

Concept EQV Mercmag

Concept EQV Mercmag

Concept EQV Mercmag

Concept EQV Mercmag

Wnętrze V-klasy obszyto niebieską skórą „Midnight Blue” z użyciem miedzianej nicii. System nawigacji zaktualizowano do najnowszego MBUX z „elektryczną” łatką. Nowa wersja pozwala na korzystniejsze rozplanowanie podróży pod względem zużycia energii czy korzystania z publicznych ładowarek.