Zaprezentowany około rok temu koncept sportowego coupe Mercedes-Maybach Vision 6, powoli przedostaje się do produkcyjnych samochodów. Nowa S-klasa Maybach będzie miała nowy grill o takim pionowym układzie żeberek jak Vision 6, a opcjonalnie będzie można zamówić lakierowanie nadwozia w dwóch kolorach. Pojawią się także nowe wzory tapicerek i kół.

Inspiracja Vision 6

Maybach-s-560-650-facelifting

Mercedes twierdzi, że nowy grill jest jeszcze bardziej elegancki, majestatyczny. Jego wzór został zainspirowany prążkami na garniturze. Po raz pierwszy można było zobaczyć w ten wzór atrapy chłodnicy w 2016 roku. Jednakże pionowe żeberka w Vision 6 to nie pierwsze doświadczenie Mercedes-Maybach.

Maybach-s-560-650-facelifting

Dwutonową kombinację lakieru mogliśmy już zobaczyć na poprzednich generacjach Maybacha: 57 i 62. Teraz dostępnych będzie 9 kombinacji dwutonowych na życzenie klienta. Każdy taki lakier posiada większą grubość niż tradycyjne malowanie – lakier bezbarwny położono dwukrotnie. Ponadto w opcji pojawi się podwójna warstwa lakieru dla wszystkich ciemnych odcieni Nowej S-klasy Maybach. Ta druga warstwa będzie polakierowana ręcznie – tak samo będzie odbywał się proces przygotowania powierzchni.

Maybach-s-560-650-facelifting

Dopełnieniem faceliftingu będzie nowy wzór 20-calowej obręczy koła (widocznej na zdjęciu). Do wyboru będą także trzy inne wzory 20-calowych obręczy kół z palety Mercedes-Maybach, w tym jedna z S klasy Maybach w wersji kabriolet.

Maybach-s-560-650-facelifting

Wewnątrz pojawią się nowe kombinacji skóry: brązowo-czarna oraz beżowo-czarna. Czarna skórzana tapicerka nappa będzie mogła być wykończona w kolorach miedzianej, złotej lub platynowej nici. Deska rozdzielcza będzie mogła być wykończona w nowym dekorze Magnolia.

Maybach-s-560-650-facelifting

S-klasa Maybach bez zmian w palecie silników

Paleta silników Mercedes-Maybach S pozostaje bez zmian: S 560 (także w 4Matic) o mocy 470 KM i 700 Nm oraz 6-litrowy S 650 o mocy 630 KM i 1000 Nm.