Weekend sprzed tygodnia spędziliśmy na jednym z najważniejszych wydarzeń skupiających miłośników motoryzacji poprzedniego wieku. Motoclassic Wrocław 2018 to event fantastycznie zorganizowany, na przepięknym terenie Zamku Topacz koło Wrocławia. Wśród samochodów wystawowych można spotkać pojedyncze wozy prywatnych kolekcjonerów, samochody z oferty najwiekszych importerów z polskiego rynku, a także samochody z klubów samochodowych – w tym II Międzynarodowy Zlot Mercedesa Pagody. W centrum Zamku Topacz znajduje się Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz, do którego wstęp upoważniała wejściówka na Motoclassic Wrocław 2018.

Zobacz Motoclassic Wrocław 2017

Najwięksi importerzy samochodów klasycznych

Na miejscu można było obejrzeć wybrane, często najlepsze egzemplarze z oferty największych polskich importerów i handlarzy pojazdów klasycznych: Kimbex, Legends czy Giełda Klasyków. Stoisko Kimbex skupia się na najładniejszych i najmocniejszych samochodach kilkuletnich dlatego można było go spotkać w strefie dealerów. Tam także było bardzo bogate stoisko Grupy Wróbel z dwoma Coupe: W123 i W124 oraz paletą samochodów Dream Cars.

Zobacz nasze wrażenia po jeździe samochodami Dream Cars

Legends w tym roku promuje swoją markę rzadko spotykanym i przepięknym egzemplarzem Mercedesa 600 (W100) w dość nietypowym, brązowym kolorze. (Zdecydowana większość jest czarna). Poza tym na ich stoisku można było znaleźć klasyki: sedana 500 E (W124), roadstera 500 SL (R129) i Coupe 280 SE (W109) w rzadkich konfiguracjach.