M: TuningKingz zajmuje się detailingiem. Pełna opieka należy się także 190-tce?

Detailing obok tuningu jest moim drugim oczkiem w głowie. Choć sam nie poleruję, to uwielbiam dobre produkty do pielęgnacji zewnętrznej i wewnętrznej auta. Mercedes od początku zasługiwał na woski Zymola i takich też używam, aby maksymalnie zabezpieczyć lakier. Akryl wymaga szczególnego traktowania, gdyż w kontakcie ze słońcem płowieje. Woskowanie powtarzam więc raz na 2 miesiące przy szklance Jim Bima i dobrej muzyce. To chwila wytchnienia i odpoczynku od codzienności.

escape6 prague car festival

escape6 prague car festival

190E na zlocie Escape6 Prague Car Festival

M: Gdy wprowadzasz nowy produkt, to testujesz go na 190-tce?

Nasze produkty z serii TuningKingz Car Cosmetics przed wprowadzeniem do sprzedaży są testowane przez okres minimum pół roku. Testujemy je na różnych samochodach czy typach lakierów. Opieramy się zarówno na naszych samochodach firmowych, jak i na zdaniu i uwagach od zaprzyjaźnionych detailerów z różnych studiów w Polsce. Wszystko zawsze musi być dopracowane na ostatni guzik, choć wiadomo, że nie wszystkim dogodzimy np. zapachem produktów.

escape6 prague car festival

escape6 prague car festival

M: Przeszło Ci przez myśl kiedyś, żeby zrobić wszystkie democary na Mercedesach? 😉

Nie. To byłoby tak nudne jak to, że kiedyś wszystkie moje samochody to były Volkswageny.

M: Gdzie w tym roku można było zobaczyć Twoje auto?

Głównie na zlotach zagranicznych. Wolę weekendowe wyjazdy za granicę, które można połączyć ze zwiedzaniem np. Budapesztu. Dodatkowo lubię trasy Mercedesem. Niesamowite jest to, jak to auto prowadzi się mimo tego, że ma już 27 lat. W Polsce wyjazdy zacząłem od rozpoczęcia sezonu Youngtimer Warsaw na świętej pamięci Torze FSO na Żeraniu. Później zaliczyłem kilka mniejszych imprez oraz np. DUBIT w Kielcach. Wyjazdy zakończyłem na Tuning Show w Pradze. Po powrocie zaczęliśmy demontaż silnika.

escape6 prague car festival

M: Czy planujesz już następne spotkania w towarzystwie 190tki?

Na razie chciałbym zakończyć swap, cieszyć się sukcesem i schować auto na zimę do garażu.

M: Czy TuningKingz jest partnernem jakiegoś eventu?

Jako TuningKingz partnerujemy kilkudziesięciu różnym imprezom motoryzacyjnym w Polsce. Przez wiele lat obecności na polskiej scenie tuningowej (8 lat) i dość szerokiemu gronu odbiorców (np. na Facebooku) pomogliśmy wypromować wiele ciekawych inicjatyw. Każdego roku pomagamy i na pewno nie zamierzamy tego zmieniać!

190e tuningkingz lowered benz

Dzięki Tomasz! Świetna 190 i trzymam kciuki, żeby jak najszybciej trafiła pod kocyk z nowym 200-konnym motorem!

foto: prywatna kolekcja Tomasza, Mercmag.pl, Favcars.com, IMCDb.org