Na portalach Automotive News oraz Mercedes-Fans Gunnar Güthenke, dyrektor produktu G-klasy, przyznaje, że w 2018 roku czeka nas sporo nowości.

Obecnie można odczuć trendy G-klasy: luksusowy SUV o wysokich własnościach terenowych, z mocnym silnikiem i klasyczną sylwetką nadwozia. Jest stylowym wozem. Dlatego konstrukcja nadwozia pozostaje z grubsza taka sama, lecz zmienią się gabaryty. W464 urośnie wszerz o 10 cm w stosunku do W463 oraz będzie lżejsza o około 200 kg. Takie rozwiązania zapewnią G-klasie lepsze prowadzenie po utwardzonych drogach.

Dla jeszcze lepszych wrażeń z jazdy, Mercedes planuje umieścić w nim nowy, 6-cylindrowy turbo-doładowany silnik – prawdopodobnie ten sam, który trafi do nowej S-klasy (W222) po faceliftingu oraz przednia oś będzie zawieszona niezależnie – co jest całkowitą nowością.

Wiadomym będzie natomiast, że kształt przedniej szyby nie ulegnie zmianie i będzie dalej płaska. W464 przy okazji pożyczy wnętrze od nowej klasy E (W213) wraz z telematyką i wszystkimi udogodnieniami: kompletnym oświetleniem LED

Zdjęć W464 nie ma, ale jeździ już przynajmniej jeden egzemplarz w kamuflażu, sprawdźcie sami.