My codziennie myślimy o Mercedesach, jeździmy Mercedesami, rozmawiamy o Mercedesach, ale robimy im zdjęcia i piszemy jeśli tylko na to czas pozwoli. BRTK., fotograf samochodowy z Wrocławia, od czasu do czasu siada za kierownice różnych samochodów. Tym razem przyłapaliśmy go na jeżdżeniu AMG C 63 w wersji Coupe i zapytaliśmy się go: jak Ci się podobało?

Zobacz profil BRTK. na Instagramie

intro_BRTKMM_AMG_C_63_Coupe

BRTK. o AMG C 63 Coupe

Część z Was może kojarzyć moją stronę BRTK. typowo ze zdjęciami samochodów i głównie z imprez typu stance. Ostatnio troszkę się pozmieniało i przed mój obiektyw wpadło też kilka mniej lub bardziej seryjnych samochodów. W miarę upływu czasu uznałem, że ciekawym doświadczeniem może być zmiana pozycji zza aparatu, na tą za kierownicę.

Takim sposobem dostałem na jeden dzień nowego Mercedesa C63 (W205). Na co dzień jeżdzę klasą A z napędem na cztery koła, więc moc 475KM tylko na tylnej osi przez kilka pierwszych kilometrów była dla mnie lekcją pokory, którą udało mi się przejść bez żadnego zadrapania na lakierze. Całe szczęście, bo musiałbym zastawić w lombardzie swój cały foto-sprzęt. 😉

intro_BRTKMM_AMG_C_63_Coupe

Tak całkiem poważnie, po dniu spędzonym z taką maszyną, polecam każdemu przynajmniej jeden dzień treningu na torze, koniecznie z instruktorem. Ja już taki mam za sobą – serio, warto. Kiedy myślisz, że jesteś dobrym kierowcą, moc potrafi to zweryfikować. Jednak w tym aucie nawet w trybie comfort, ale z włączonym wydechem jesteś w stanie czuć się bezpiecznie i bawić się jak w żadnym innym. Ani przez minutę nie pomyślałem, żeby włączyć jakąkolwiek muzykę. Chyba, że miałbym pod ręką nagranie dźwięku silnika 6.2 z poprzedniej generacji to mógłbym to przemyśleć.

intro_BRTKMM_AMG_C_63_Coupe

Mercmag o AMG C 63 Coupe

Trudno się nie zgodzić. AMG C 63 w każdej wersji nadwoziowej to samochód, który uczy pokory. Ostatni raz mieliśmy z nim do czynienia przy fotografowaniu naszych T-shirtów – na AMG Performance Seats obszyte porcelanową skórą…

Zobacz AMG GT R z AMG Driving Academy Polska

t-shirts-designo-amg-performance